Zasada: niech pracuje system

Poniżej notatki z kursu „Interfejs użytkownika i prezentacja informacji”, Bureau

----

Należy unikać narzucania użytkownikowi wykonywania zadań, które są trudne do wykonania ręcznie, takie jak ręczne obliczenia, zapamiętywanie ścieżek do plików lub rozróżnianie podobnych obiektów.

Przykład

Podczas tworzenia strony internetowej dla marki dżinsów Getwear, był problem z interfejsem do wyboru rozmiarów spodni dżinsowych. Analizując inne strony internetowe, zauważyliśmy, że powszechnie stosowane były tabele z przeliczeniem rozmiarów, które miały ułatwić konsumentom wybór.

Było

Czyli, jeśli jesteś przyzwyczajony do rozmiarów europejskich i chcesz kupić produkt w amerykańskim sklepie internetowym, możesz użyć takiej tabeli do znalezienia odpowiedniego rozmiaru. Wydawałoby się to być wygodne rozwiązanie, pozwalające konsumentom z różnych krajów na dokonanie zamówienia. Jednak wymaga to skupienia i analizowania, co może doprowadzić do błędów, a w konsekwencji możemy podać nie ten rozmiar, co oczywiście będzie naszym błędem.

My zaprojektowaliśmy inaczej – w liście rozwijanej wybieramy preferowaną tabelę rozmiarów i system pokazuje rozmiary odpowiednie dla użytkownika. Przeliczenie odbywa się za kulisami.

Jest
Send
Share
Pin
Ctrl →Ekran DCC